Květen 2015

Enfieldský poltergeist

29. května 2015 v 15:30 | Babette |  Duchové

Skutečný příběh


Příběh enfieldského poltergeista začal večer v půl desáté 31. srpna roku 1977 na severním předměstí Londýna. Tady bydlela v pronajatém domě rozvedená paní Harperová a její tři děti. Když dvě z nich ukládala ke spánku, uslyšela najednou podivný zvuk připomínající šustění. V zápětí na to se těžký prádelník stojící u stěny posunul o půl metru do boku a částečně tak zatarasil východ z ložnice. Paní Harperová ho tedy za pomoci dětí posunula zpátky, ale prádelník se posunul znovu - a už nešel vrátit.

Panenka Anabelle

27. května 2015 v 15:34 | Babette |  Záhady
Přeji Vám všem hezký den! :)

Dnes bych se chtěla věnovat jedné z nejstrašidelnějších panenek všech dob - Anabelle.Tváře z Bélmez (Bélmez Faces)

26. května 2015 v 14:11 | Babette |  Záhadná místa

Je 23. srpna 1971, a tehdy si María Gómez Cámara, která žije na jihu Španělska, všimne ošklivé tmavé skvrny na kamenné podlaze v kuchyni. Diví se, protože včera podlahu drhla a ráno byla beze šmouhy. Rozhodla se ji vyčistit, ale i přese všechnu snahu se to nepodařilo. Po několika dnech a dalších pokusech skvrnu odstranit si María všimne, ž skvrna změnila tvar! Další týden s hrůzou zjišťuje, že se ze skrvny stal obraz mužského obličeje..
"To už jsem se vyděsila a okamžitě kontaktovala starostu. Pak jsme podlahu rozkopali a položili na ni nový beton," vzpomína María. Ale nepomohlo to!

Senatorium Waverly Hills

25. května 2015 v 20:07 | Babette |  Záhadná místa
Přeji hezký den Vám všem! :)

Svůj první článek bych chtěla věnovat jednomu z nejstrašidelnějších míst USA. Jedná se o Senatorium Waverly Hills v Kentucky.


Senatorium bylo poprvé otevřeno už v roce 1910, fungovala jako normální nemocnice. Po propuknutí epidemie tuberkulozi se změnila na senatorium. Nemocnice měla volnou kapacitu pro 140 pacientů. Během pár let bylo natolik přeplněné, že musela být přistavěna další budova. I když to bylo jedno z nejlepších senatorií, i zde lidé umírali - a to hned po stovkách.. Zavřené bylo až roku 1961.