Říjen 2015

The Russian Sleep Experiment (warning)

29. října 2015 v 10:59 | Babette |  Creepypasta
Tento článek není vhodný pro mladistvé, a lidi se slabší povahou + fotografie. Děkuji. Údajně se jedná o zápisky z deníku, někdo zařazuje tuto událost do creepypasty.


V historii lidstva víme o minimálně dvou pokusech vyvinout látku, která by zrušením nutnosti spánku mohla docílit z člověka Supervoják. To nejběžnější a nejhorší, co může vojáka uprostřed válečné zóny zasáhnout, je spánek. Tehdy je nejzranitelnější a nejvíce bezmocný. Vědomy si tuto skutečnost, se jedním šíleným pokusům zabývali už Američané po II. světové válce, ale v poslední době zavítala i do Slovenské internetových vod zmínka o ruském "spícím" experimentu. Přestože pod názvem Ruský spící experiment - Russia Sleep Experiment se již v minulosti dalo najít pár hesel, až nyní je v poněkud širších článcích publikují zahraniční blogy. Jako vždy, i zde je věrohodnost přesného popisu děje v rámci experimentu čistě spekulací, protože reálné zdroje chybějí. Spíše převládá názor, že jde o povídku, no dobře šířící povídku. V každém případě, pokud údajné dokumenty, které jsou považovány za uniklé materiály z ruských archivů, pravé, jde o děsivý experiment, kterému nahrává fakt, že v minulosti ruská vláda usilovala o superzbraně a supervojáků, aby se mohla rovnat a překonat USA. K experimentu také neexistuje žádný relevantní obrázek, ale mnoho blogů uvádí obrázek, který je předpokládáme pouze ilustrační. Jeho původ se nám nepodařilo zjistit, stejně jako reálnou spojitost s tímto experimentem.

This man..

28. října 2015 v 13:39 | Babette |  Záhady
Přeji hezké odpoledne všem, před nedávnem jsem četla o tomto muži, ráda bych se s vámi o příběh podělila :)
Kdo to je, co je zač? Co chce? Touto otázkou se trápí více než 2000 lidí ípo celém světě..
Představte si, že jdete do postele, na nic jiného nemyslíte, než na to, že po šíleném pracovní dni se pěkně vyspíte. Jenže tady nastává ten problém, jakmile usnete, začne se vám zdát o muži, kterého jste nikdy v životě neviděli. Začnou se vám o něm zdá zlé sny, on vám v tom snu něco říká a vy ho nevnímáte. O tomto muži není známo nic, kde se narodil, kde bydlel, jak se jmenoval atd.
První případ se stal u jedné ženy, kdesi v Americe. O tomto muži se jí totiž nezdálo jen jednou, ale víckrát. Poslední sen, který si prožila, byl plný křiku a mnoho horšího. Druhý den se rozhodla, že se s tím nesmíří a tak šla k psychiatrovi. Řekla mu, co se děje a jeho podobiznu mu nakreslila, psychiatr ženu poslal pryč. Obrázek s mužem se pár dní válel na stole u psychiatra, dokud s tímto problémem nepřišel jeden muž. Prý slyšel hlasy! Po těchto dvou případech se začali množit případy v Moskvě, Stokholmu, New Yorku a později po celém světě.

Hellingly Asylum

25. října 2015 v 16:28 | Babette |  Záhadná místa
Přeji hezké odpoledne, dnes mám pro vá článek o tajmené léčebně.
Na vrcholu kopce s výhledem na venkov East Sussex leží rozbořené ostatky Hellingly nemocnice, dříve Hellingly azyl. Hellingly je ukázkovým příkladem designu "maximální izolace", který je přítomen u řady institucionálních budov této éry.

Hellingly byla navržena architektem GT Hine a postavena tak, jak kázaly pozdní viktoriánské designy v období mohutné expanze na psychiatrickém zařízení ve Velké Británii. Hellingly poprvé otevřela své brány pro pacienty v roce 1903 a sloužila místní komunitě téměř dalších 90 let. Stejně jako u mnoha jiných azylů změna politiky na léčbu mnoha pacientů znamenalo uzavření většiny budov v roce 1994.

Baba Vanga

23. října 2015 v 21:47 | Babette |  Proroci

Když se řekne Vanga, vybaví se vám vrásčitá žena s nevšedními znalostmi o přírodě, přírodních zákonech a magie. Baba Vanga, Vanelija Pandeva Gušterova. Narodila se v roce 1911 ve Strumnici, což je dnes území Makedonie. Jako dítě oslepla, ale říkalo se, že její oči jsou jako rentgen. Vnímala vše a to ještě více než jiní lidé. A začala se u ní prohlubovat telepatie a jasnozřivost.
Její předpovědi dosahovali až 80 % úspěšnosti, což je opravdu příjemné číslo. Dokázala pozvednout lidé ze sedadel a uměla je ohromit. Škoda, že její předpovědi bral svět tak málo vážně. Mohl předejít smrti princezny Diany z roku 1997 nebo tragickému teroristickému útoku na New York z 11. září 2001, kdy zemřelo mnoho nevinných lidí. To vše Baba Vanga předpověděla, a ještě více.

Tunguská záhada

16. října 2015 v 14:25 | Babette |  Záhady
K této události se vyjadřuje hodně skeptiků, já si ovšem myslím, že tohle nebyla jen taková obvyklá událost, a že se muselo stát něco, na co jsme zejmě nepřiši..

Tunguská událost či tunguská katastrofa byl mimořádně silný výbuch, ke kterému došlo 30. června 1908 v prostoru centrální Sibiře. Výbuch je připisován výbuchu přiletivšího kosmického tělesa ve výšce asi 5 až 10 km nad zemským povrchem. Exploze byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 km² vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 km. V oblasti exploze nebyl nikdy nalezen žádný odpovídající meteorit. Přesto se pro vybuchnuvší těleso někdy používá název tunguský meteorit.


Stíny vraždy (kniha)

14. října 2015 v 11:26 | Babette |  Media
Ahojky, chtěla bych vám dnes ukázat knihu, která mě velmi zaujala. Jedná se o novinku z toho léta! :)


Stíny vraždy od Ann Granger - případ Meredith Mitchellové a Alana Markbyho

V roce 1889 byl manžel zesnulé Cory Oakleyové William postaven před soud za její vraždu. Případ byl odložen, Oakley uprchl ze země a už o něm nikdy nikdo neslyšel.

Po více než sto letech zůstaly z celé Oakleyovy rodiny pouze dvě postarší sestry, které se léta snažily udržovat zchátralý domov svých předků, ale nakonec se ho rozhodly prodat. Pak ovšem přijede na návštěvu mladý Polák Jan, který tvrdí, že je pravnukem Williama Oakleyho, a vznáší nárok na polovinu částky získané prodejem domu. Když je Jan nalezen mrtev, otráven stejnou látkou, která kdysi zabila jeho prababičku, zdá se, že rodinu Oakleyových opět pronásledují stíny vraždy a superintendant Markby musí pátrat v minulosti, aby našel vraha…


Mothman - Můří muž

12. října 2015 v 18:17 | Babette |  Kryptozoologie
Přeji všem hezký podvečer, mám pro Vás připravený článek s tajemnou bytostí Mothman :)

V letech 1966 až 1967, stvoření zvané "Mothman" terorizovali lidí v Ohio River v Západní Virginii. Více než sto lidí uvedlo, že mělo co dočinění s touto hrůzostrašnou okřídlenou bytostí. Svědci ho popisují jako okřídlenou bytost vyšší od člověka, šedé až černé barvy, s červenýma očima a s rozpětím křídel něco kolem pěti metrů. Spolu se zjeveními Mothman se často objevovaly i pozorování UFO, návštěvy mužů v černém a mrzačení zvířat spolu s nevysvětlitelnými poruchami TV přijímačů, rádií, telefonů a automobilů.

Nákres bytosti dle svědectví..

Mothman byl poprvé zpozorován 12. listopadu 1966 pěti hrobaři, kteří připravovali hrob na následující pohřební obřad ve městě Clendenin, Západní Virginia. Byli překvapeni mužům našedlý barvy s křídly, který vyletěl z nedalekého lesa a proletěl těsně nad jejich hlavami.

Andrej Čikatilo - rostovský řezník

11. října 2015 v 12:57 | Babette |  Vrazi
Dnes jsem slíbila známého vraha, kterému se začalo říkat rostovský řezník. Byly o něm natočeny dva filmy - Občan X, Evilenko.

Andrej Romanovič Čikatilo, který přišel na svět v malé vesničce Jabločnoje v roce 1936. Jeho otec byl nucen narukovat do Rudé armády a zapojit se tak do bojů proti tehdejšímu nacistickému Německu. Během bojů byl zajat, prošel si útrapami mučení, ale nakonec byl jako válečný zajatec propuštěn. Po návratu do vlasti byl namísto ovací obviněn z velezrady. A následně bez slitování popraven. Rodina si musela vystačit bez otce. Mladý Andrej se také stal terčem útoků vlastní matky, která ho často bila za noční pomočování. Aby toho nebylo málo, neprokázané zdroje tvrdí, že Andrejův bratr Štěpán byl unesen vesničany, zabit a následně snězen, aby naplnil žaludky zoufalých vesničanů trpících během hladomoru, který postihl celý Sovětský svaz.Co se dělo v sídle Summerwind

10. října 2015 v 18:58 | Babette |  Záhadná místa

Příběh o sídle s názvem Summerwind je dodnes jedním z nejznámějších strašidelných příběhů ve Wisconsinu. Ohledně tohoto domu, z něhož dnes zbyly už jen základy, po dlouhá léta kolovaly mnohé podivné zvěsti o strašení, které vyvolávají husí kůži. Ruiny sídla se dodnes nacházejí na břehu jezera West Bay Lake a veřejnost má na pozemek zakázán přístup.

Anneliese Michel - byla posedlá ďáblem?

8. října 2015 v 15:09 | Babette |  Záhady
Přeji hezký den všem. Dnes jsem vybrala příběh o jedné na první pohled normální dívce. Ovšem nic kolem ní nebylo normální. Je to děsivý a zároveň smutný příběh, který se vůbec nemusel odehrát...
Ráno 1.července 1976 je mladá dívka Anneliese nalezena mrtvá na svém lůžku. Její potlučené tělo, poraněný obličej a vytlučené zuby svědčí o strašném utrpení, které předcházelo její smrti.
Anneliese Michel, posedlá světice?
Reálný příběh o vymítání ďábla se stal v 70. letech minulého století, kdy německou studentku Anneliese Michel začalo pronásledovat něco temné. Podle některých lékařů trpěla jen epilepsií, tomu však nevěřili rodiče ani samotná Anneliese, která trvala po dlouholetých útrapách na exorcismu. Poznejte skutečné vymítání ďábla v přímém přenosu, které bylo důkladně zdokumentováno.

Ballechin House - skotský dům hrůzy

1. října 2015 v 15:19 | Babette |  Záhadná místa
Dnes jsem pro Vás vybrala článek z Enigmi, který je o jednom tajemném místě ve Skotsku. Přájemné čtení! ;)

Panství Ballechin House je považováno za nejstrašidelnější místo ve Skotsku. Údajně se zde zjevují duchové mrtvých psů, kteří obtěžují takřka každého zdejšího nájemníka. Tyto paranormální jevy potvrdí několik na sobě nezávislých pozorovatelů. A děsivé události pokračují dodnes!


Do obývacího pokoje panství Ballechin House ve skotském kraji Pethshire vchází uznávaný odborník na nadpřirozené jevy. John Patrick Crichton Stuart (1847 - 1900). Vede skupinu 35 badatelů, kteří v roce 1897 chtějí místo prozkoumat. "Mnozí lidé si zde stěžují na nevysvětlitelné zvuky a podivné pachy. Údajně se zde také zjevují duchové psů," vysvětluje jim. Večer se všichni usadí na svá místa a čekají, co se bude dít. Po několika hodinách příjemně plynoucí konverzace začnou někteří návštěvníci upozorňovat na podivné zvuky. "Ale prosím vás. Není to poruchou vodovodu? Nemáte spíš slyšiny?" říkají skeptici. Náhle ale všichni ustrnou. Někdo nebo něco totiž právě zaklepalo na dveře. Následně do místnosti vrazí plápolající duch kokršpaněla!