Anneliese Michel - byla posedlá ďáblem?

8. října 2015 v 15:09 | Babette |  Záhady
Přeji hezký den všem. Dnes jsem vybrala příběh o jedné na první pohled normální dívce. Ovšem nic kolem ní nebylo normální. Je to děsivý a zároveň smutný příběh, který se vůbec nemusel odehrát...
Ráno 1.července 1976 je mladá dívka Anneliese nalezena mrtvá na svém lůžku. Její potlučené tělo, poraněný obličej a vytlučené zuby svědčí o strašném utrpení, které předcházelo její smrti.
Anneliese Michel, posedlá světice?
Reálný příběh o vymítání ďábla se stal v 70. letech minulého století, kdy německou studentku Anneliese Michel začalo pronásledovat něco temné. Podle některých lékařů trpěla jen epilepsií, tomu však nevěřili rodiče ani samotná Anneliese, která trvala po dlouholetých útrapách na exorcismu. Poznejte skutečné vymítání ďábla v přímém přenosu, které bylo důkladně zdokumentováno.Jak se začalo peklo …
Do svých šestnácti let byla Anneliese Michel zcela obyčejným děvčetem, které se nelišilo od většiny spolužaček. Těsně před 16. narozeninami však Anneliese ve škole z ničeho nic odpadla. Učitelé i rodiče to považovali jen za únavu. Následující noc však cítila, jakoby se do jejího pokoje něco tajemné vkrádalo. Začala se modlit ale v tom ji jakási neviditelná síla tlačila k matraci až se nemohla vůbec pohnout.
Strachem se v noci pomočila, prokousala si jazyk a zjistila, že má zlomené zápěstí i několik žeber. Přesně za rok se to opakovalo a proto Anneliese podstoupila neurologické vyšetření, které však žádnou chorobu neodhalilo. Podle lékařů byla úplně v pořádku po fyzické i psychické stránce. Záchvaty lékaři vysvětlili jako svalovou slabost v kombinaci s křečemi. Všechno toto se však zopakovalo ještě za další rok a události nabraly rychlý spád.

Ovládá ji ďábel?
Anneliese byla přesvědčena, že je v ní něco špatného. Intenzita záchvatů se postupně zvyšovala a křečovitá bolest byla stále silnější. Ve svém pokoji dokonce slyšela neustálý šramot a jakési záhadné zvuky, které zaregistrovaly i její rodiče. Všichni byli přesvědčeni, že něco tajemné v jejich domě přebývá.
Dívka nakonec absolvovala desítky vyšetření u těch nejlepších odborníků ale nikdo nevěděl zjistit příčinu záchvatů. Doktoři jí proto předepsali silné léky na epilepsii, přesto, že ji neměla. Záchvaty však pokračovaly dál a přidaly se démonické vidiny a dokonce zápach, který cítila jen Anneliese. Útěchu proto hledala stále více ve své víře v Boha.
V roce 1972 proto odešla na pouť do významného poutního městečka San Damiano nedaleko Assisi v Itálii. Anneliese však na pouti zjistila, že není schopna podívat se na obrazy znázorňující Ježíše Krista a že nemůže vstoupit ani do žádné kaple, či kostela.
Exorcismus v přímém přenosu
Rodiče byli bezradní. Při záchvatech Anneliese totiž neuvěřitelně vřeštila, na všechno kolem sebe útočila velkou silou, škrábala, kousala stěny a k tomu přidávala i vulgarismy. Nemohla u sebe cítit žádné náboženské předměty, trhala si při tom šaty a jednou byla dokonce dva dny pod kuchyňským stolem, bez jídla a spánku a stále jen sténala. Rodiče proto požádali místního kněze o vyhnání ďábla z dceřina těla.
O oficiální povolení exorcismu proto požádal kněz Ernst Alt, se kterým se Annelies pravidelně scházela. Alt požádal biskupa dr. Josefa Stangla o povolení. Ten nakonec povolil a exorcismem byl pověřen zkušený exorcista otec Arnold Renz. Vymítáním ďábla se oficiálně začalo 24. září 1975 a otci Arnoldovi Renzo asistoval i Ernst Alt. Anneliese se exorcismu podrobila až 67-krát a v průběhu 10 měsíců bylo nahráno až 40 pásek audiozáznamů.
Během vymítání Anneliese mluvila změněným hlasem a několikrát i cizími jazyky, které se nikdy neučila. Jednou v bezchybné hebrejštině řekla: "Jsme ti, kteří přebývají uvnitř". Hlasy se při exorcismu rychle měnily, jako by z Anneliese mluvilo několik démonů.
Každý vymítač ďábla musí při exorcismu nejprve zjistit, s jakým démonem má tu "čest". To zjistil i otec Arnold Renz u Anneliese. Když se během rituálu Anneliese zeptal, kdo je v jejím těle, hlasy odpověděli: "Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest!" Kněz proto vydal příkaz aby se démoni sídlící v jejím těle pojmenovali. A přišla šokující odpověď, která je i na audiozáznam: "Kain, Nero, Jidáš, Hitler, Fleischmann, Lucifer".

Posedlá světice?
Zdravotní stav Anneliese se sice zhoršil, ta však odmítala hospitalizaci a naopak trvala na vymítání. O měsíc později se dokonce cítila lépe a mohla si vyjít se svým přítelem na procházku. A právě na této procházce se jí údajně zjevila Panna Maria, která jí řekla, že byla vybrána aby svým utrpením vykoupila hříšné duše z očistce. A dávala jí na výběr, buď vydrží trpět až do konce, nebo to vzdá. Anneliese se po zjevení ulevilo a rozhodla se trpět dál. Za nějaký čas se na Anneliese objevily dokonce stigmata.

Exorcismus nakonec selhal …
Otec Arnold Renz musel po měsících vymítání přijmout prohru. Při jednom z vymítání zjistil, že démoni v těle dívky to vzdávají, když jejich kněz přinutil pozdravit Pannu Marii slovy - Zdrávas Maria, s tím aby z těla odešly - to také udělali. Vše vypadalo na dobré cestě, protože i Anneliese již začala mluvit svým hlasem a řekla, že je konečně svobodná.
V tom se však z dívky ozval silný řev, ze slovy: "Ona přichází, ona přichází! Velká paní!" Renz a Alt si mysleli, že to byla právě Panna Maria a věřili tak, že je vše v dobré obrátí. Opak byl však pravdou. Démoni z těla totiž křičeli: "Chceme vyjít ale nemůžeme, protože On to nedovoluje." Otec Rentz se ještě zeptal: "Chceš říct, že Spasitel? A Anneliese odpověděla, že "ano".
Za čtyři měsíce, začátkem července 1976 Anneliese Michel zemřela ve spánku na dehydrataci, podvýživu a nepředstavitelné bolesti, které za poslední měsíce musela podstoupit. Její poslední slova byla: "Maminko, já se bojím."
Zpráva o tomto exorcismu šokovala celou křesťanskou veřejnost a lidé proto chtěli aby soud potrestal nejen rodičě ale i dva kněží, kteří se na exorcismu podíleli. Z důkazních materiálů byly vyloučeny audionahrávky, na kterých bylo celé vymítání zdokumentováno. Soud dokonce zakázal tyto nahrávky zveřejnit do médií a církev se nakonec od případu zcela distancovala.
Arnold Renz, Ernst Alt a rodiče dívky - Jozef Michel a Anna Michel byli odsouzeni k podmíněnému trestu odnětí svobody ve výši tří let za zabití z nedbalosti. Dva roky po smrti Anneliese přišla za rodiči neznáma řádová sestra, která jim tvrdila, že měla vidění o tom, že tělo jejich dcery je v hrobě neporušené. Rodiče se proto rozhodli o exhumaci Anneliese ale do tohoto případu se vložila německá vláda, která hrob nechala otevřít bez přítomnosti svědků. Rodičům a ani nikomu jinému však nebylo povoleno nahlédnout do rakve.
Fotografie, které se při exhumaci udělaly nebyly nikdy zveřejněny. Snažili se německé úřady něco skrýt před veřejností? Žádala o to církev? To se už zřejmě nikdo nikdy nedozví. Anneliese Michel je pohřbena na hřbitově v Klingenberg a její hrob je významným poutním místem pro tisíce lidí. Příběh později zaujal i filmaře a o Anneliese tak byly natočeny dva filmy - Rekviem a V moci ďábla.
Přidávám video, které hovoří o celé záležitosti.. Nevím, co říct. Jen, že šlo o zmařený život a neprofesionální jednání. Je to trestuhodné, doufám, že Ann našla klid a dožila se zaslouženého odpočinku...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 8. října 2015 v 16:24 | Reagovat

Jsem ráda, že je blog opět funkční, určitě sem zase začnu chodit, a to video... drsné...

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. října 2015 v 18:36 | Reagovat

O tomto případu jsem četla mnoho materiálu, ale i tak jsem se dozvěděla něco nového :) Tyto věci mne zajímají, takže si blog pročtu důkladněji... moc se mi líbí! :)

3 Tini Tini | Web | 8. října 2015 v 20:08 | Reagovat

Moc pěkný článek, paranormální jevy miluju

4 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 8. října 2015 v 20:46 | Reagovat

Hodně jsem o ní četla, myslím, že je to dost možné. Chudák holka

5 Domčí Domčí | Web | 10. října 2015 v 13:08 | Reagovat

O Anneliese jsem zrovna nedávno taky četla jeden článek. Vždycky nepochopím, jak můžou lékaři říct, že je to epilepsie, za to bych vraždila. Jinak film V moci ďábla jsem viděla, a bylo to opravdu děsivé co všechno se té dívce dělo.

6 ♦ FOTO-GRAFICKÝ BLOG ♦ M.Darllet ♦ FOTO-GRAFICKÝ BLOG ♦ M.Darllet | E-mail | Web | 10. října 2015 v 18:48 | Reagovat

Děsivé. O tomto příběhu jsem četla už v epoše. Je to zajímavé. Já osobně v takové jevy věřím :) Jinak bych moc chtěla pochválit blog. Na první pohled mně nadchl ;) Super práce, jen tak dál! ;)

7 Bad Girl Bad Girl | Web | 28. října 2015 v 14:28 | Reagovat

Sem budu chodit denodenně. Hrozně mě baví číst články o paranormálních jevech, záhadách apod. Tyhle věci mě vždycky bavily a zajímaly, takže jsem fakt ráda za tento blog.

O Anelliese jsem toho četla hrozně moc a dívala se na pár dokumentů. Jak to ale doopravdy bylo, se teď už těžko zjistí. Přesto mi přijde, že pro tohle racionální vysvětlení není a tím ďáblem posedlá opravdu byla. Za to je zajimavé, že i po takové době dokáže její příběh vyděsit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama