Mothman - Můří muž

12. října 2015 v 18:17 | Babette |  Kryptozoologie
Přeji všem hezký podvečer, mám pro Vás připravený článek s tajemnou bytostí Mothman :)

V letech 1966 až 1967, stvoření zvané "Mothman" terorizovali lidí v Ohio River v Západní Virginii. Více než sto lidí uvedlo, že mělo co dočinění s touto hrůzostrašnou okřídlenou bytostí. Svědci ho popisují jako okřídlenou bytost vyšší od člověka, šedé až černé barvy, s červenýma očima a s rozpětím křídel něco kolem pěti metrů. Spolu se zjeveními Mothman se často objevovaly i pozorování UFO, návštěvy mužů v černém a mrzačení zvířat spolu s nevysvětlitelnými poruchami TV přijímačů, rádií, telefonů a automobilů.

Nákres bytosti dle svědectví..

Mothman byl poprvé zpozorován 12. listopadu 1966 pěti hrobaři, kteří připravovali hrob na následující pohřební obřad ve městě Clendenin, Západní Virginia. Byli překvapeni mužům našedlý barvy s křídly, který vyletěl z nedalekého lesa a proletěl těsně nad jejich hlavami.


14. listopadu 1966 na farmě blízko města Salem, se farmář Newell Partridge díval na televizi, když najednou vypadl obraz a přes reproduktor se ozýval kvičiaci zvuk. Jeho pes, Bandit, začal být zmatený a bláznivě štěkal. Partridge se šel podívat ven, co se děje, když ho najednou vyděsila osoba s červenýma očima, postávající na louce před jeho domem. Zatímco se jeho pes Bantam rozběhl za Mothman, Partridge se rozběhl do domu po brokovnici, ale nakonec zůstal celý večer v domě s nabitou brokovnicí v rukou, protože se bál vyjít ven. Následující den se Partridge odhodlal vyjít ven a prozkoumat, co se stalo. Viděl psí stopy vedoucí k místu, kde stál Mothman. Nicméně stopy na jednom místě skončili a stále se jen kroutily dokola. Pak se stopy ztratily. Partridge už nikdy svého psa neviděl.

Následující večer, čtyři lidé, Roger a Linda Scarberryoví a Steve a Marry Malletteoví cestovali kolem opuštěné továrny, když najednou uviděli postavu jako člověk, ale větší, která "měla křídla jako Batman" a velké červené oči - popisovali. Osoba postávala u vstupu do areálu továrny. Po několika kilometrech jízdy, uviděli tutéž bytost jako pronásleduje auto a letí aniž mávala křídly. Slyšeli silný, pisklavý zvuk. Bytost jejich pronásledovala celou cestu až ke vstupu do města. Okamžitě zavolali Sheriffa Millard Halstead, se kterým se spolu s policejní hlídkou vrátili k místu továrny. Nikdo tam však už nebyl.

16. listopadu 1966, paní Marcella Bennet viděla poblíž téže továrny nějaké červené světlo. Najednou se před ní zjevila šedá bytost s hrůzostrašnými červenýma očima. Vystrašená paní Bennetová vzala svou dvouletou dceru a utíkala do nejbližšího rodinného domu. Zamčeni v domě zanedlouho slyšeli pisklavý zvuk zvenku a uviděli přes okno v ložnici červené oči. Paní Bennetová trpěla ještě měsíce poté nočními můrami a nakonec se léčila na psychiatrii.

27. listopadu 1966 se Connie Carpenter vracel z kostela, když najednou spatřil nad sebou proletět Mothman. Druhý den ho navštívila podivný muž. Popsal ho jako dobře opáleného muže a přesto, že byla obrovská zima, neměl ani čepici, ani rukavice. Muž ho chytil za rameno a hned odešel. Večer našel Carpenter před domem na lavičce odkaz "dávej si pozor chlapče, můžu tě dostat"

I jiní divní lidé navštívili místních obyvatel, a to nejen těch, kteří byli očitými svědky s Mothman. Novináři, kteří byli zainteresovaní do objasňování těchto případů byly také cílem podivných lidí. Paní Mary Hyre pracovala ve své kanceláří, když ji najednou navštívil asi dva a půl metru vysoký chlapík v tmavých brýlích. Měl na sobě jen obyčejné tričko s krátkým rukávem přesto, že venku byl mráz. Muž se jí zeptal kudy se jde do města Welsh, ale zjevně věděl, kde to je a jak se tam dostat. Po krátké konverzaci si muž vzal ze stolu kuličkové pero, zasmál se a odešel. Později ho přes okno viděla, jak ji z ulice pozoruje. Když si všiml, že ho spatřila, nasedl do auta a odjel.

Novinář John A. Keel byl asi nejznámějším člověkem vyšetřujícím kauzu Mothman a všechny své poznatky zdokumentoval i ve své knize "The Mothman Propercies". Keel dorazil do Point Pleasant v prosinci 1966 a zanedlouho nato se také stal součástí podivností. Byl sledován a otravováni telefonáty, v nichž se přesně dozvídal věci, které se stanou.

Mothman, muži v černém, UFO a ostatní podivnosti náhle skončily po pádu mostu 15. prosince 1967. 46 lidí zemřelo. Žena, která bydlela v blízkosti mostu uvedla, že viděla dva muže lézt na most noc před obrovskou tragédií.

Takže kdo je Mothman a co stojí za celou tragédií v Point Pleasant? Cokoliv tato bytost je, není to výmysl. Jednoduše je až příliš mnoho důkazů a svědectví lidí, kteří viděli "něco". Celý případ je přeplněný vícenásobnými svědectvími, které se shodují. Mezi svědků patří dokonce i příslušníci zákona, kněží, úředníci a podobně.

Zřicení Silver Bridge

John Keel si myslí, že události v Point Pleasant mají něco společného s pozorováními Mothman, UFO a mužů v černém. Pokud se tyto věci dějí v Západní Virginii, proč se nedějí i jinde? Mnoho lidí věří, že oblast je prokletá legendární indiánskou kletbou, která byla uvalena na Point Pleasant ještě v roce 1770. Vždyť posuďte sami události, které se zde udály:

1967: Zhroucení Stříbrného Mostu (Silver Bridge) - 46 mrtvých.

1968: Letadlo Piedmontských aerolinií se zřítilo nedaleko letiště Kanawha - 35 mrtvých

1976: Městečkem Point Pleasant otřásla kolem půlnoci obrovská exploze. Za vším stala osoba jménem Harret Šišková, která byla zadržena za vraždu své dcery a vězněna v místní věznici masou County Jail. Její manžel přišel do věznice obložený výbušninami a vyhodil se do vzduchu spolu s celou budovou - 11 mrtvých

1978: Vlak převážející tisíce galonů toxického materiálu vykolejil a chemikálie otrávili všechny zásoby pitné vody.

1978: V dubnu téhož roku se v městečku St. Mary (jižně od Point Pleasant) zřítilo lešení s 51. dělníky - všichni zemřeli.

Kromě toho v této lokalitě bylo mnoho jiných katastrof jako povodně, požáry apod.

Památník v Point Pleasant

Kdo to vlastně byl a je (?) Mothman?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 12. října 2015 v 18:22 | Reagovat

Ta socha je fakt něco :O Jinak jsem si tě přidala do SB ;)

2 redesign redesign | Web | 12. října 2015 v 19:55 | Reagovat

ahoj, děkuji předem za takovou pochvalu - podmínky k objednávce layoutu nalezneš tady - http://redesign.blog.cz/1506/rules

3 WILD JANE WILD JANE | Web | 12. října 2015 v 20:00 | Reagovat

Ten památník se mi líbí :)

4 redesign redesign | Web | 12. října 2015 v 23:00 | Reagovat

takhle, klidně formulář vypln, ale vyhodnocení proběhne až 7.11.2015, takže si budeš muset počkat. Popřípadě sic to nerada dělám, ale pokud výjde čas tak je tu šance že ji ještě ted příjmu, ale situace je taková že by jsi si min. týden musela počkat než se k ní dostanu.

Takže ve zkratce: pokud jsi ochotna vyplnit formulář a počkat si do 20.10 - layout ti udělám, pokud ne tak je ta druhá možnost co je v pravidlech. Formulář najdeš v menu - layouts

5 Daju  | dajulifestyle.blog.cz Daju | dajulifestyle.blog.cz | Web | 13. října 2015 v 15:15 | Reagovat

Miluju blogy tohoto typu, takže si tě moc ráda přidám do oblíbených :) Já osobně hodně na paranormální jevy věřím, ale o tomhle nevím, co sí mám myslet. Příjde mi to už moc takové Creepypasta, nebo jak se to píše :D Možná by bylo fajn vždy napsat, co si o konkrétní věci myslíš ty :)

6 Lexi Lexi | E-mail | Web | 13. října 2015 v 22:41 | Reagovat

Ahojky, díky za návštěvu na mém blogu, jsem ráda, když někdo nový zavítá na můj blog..Jinak určitě nejsi sama kdo by Nialla chtěl někdy potkat a jen tak se s ním pobavit a vyfotit, musí to být úžasný zážitek :-)

7 Jrk Jrk | 10. května 2017 v 19:49 | Reagovat

Ten "motýlí muž" bude nějaký seraf. Bible nelže. I cherubové (strážci jednoty) jsou, střeží vchod do Ráje (do světa fantazie) a mají plamenné meče. (Gn 3:24)

8 Clementbox Clementbox | E-mail | Web | 17. prosince 2018 v 0:41 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama