Duben 2017

Kate Webster - skutečný příběh Sweeneyho Todda

19. dubna 2017 v 16:43 | Barb |  Vrazi
Po delší odmlce se vracím s příběhem, který jste mohli vidět ve filmu v podání Johnyho Deppa. Ale málokdo ví, že tvůrci se mohli inspirovat v historii, a to právě Kate Websterovou, Irkou, které se za její činy přezdívá Sweeney Todd. Kate v roce 1879 zabila svoji zaměstnavatelku, uvařila ji, a její tuk podávala malým dětem.


Když Julia Martha Thomas najala Kate Webster jako svojí hospodyni, tak ještě netušila jaké osudové rozhodnutí vlastně učinila.

V roce 1879 Julia žije sama v malém domku u Londýna. Julia byla výstřední vdova, která často cestovala a oblékala se mnohem lépe nad její postavení dámy nižší střední třídy. Z podstaty to byla nevrlá dáma a často u ní služebné nezůstávaly dlouho. Takže když jí přítel řekl o irské ženě, která hledala práci, Julia ji najala bez otázek. Bohužel, nevěděla o pověsti své nové zaměstnankyně.

Kate se totiž v Irsku žibvila jako kapsářka, a dovězení šla poprvé již v 15ti letech. Po pár letech se odstěchovala do Londýna, kde se zamilovala do jiného zloděje - pana Stronga. Poté co Kate otěhotněla, pan Strong utekl před povinostmi, a tak Kate musela začít brát práci jako domovní uklízečka. Měla krást předměty z domů svých zaměstnávatelů a prodávat je. Dalšími jejími zálibami byly hádky a pití.

Kate a Julie spolu samozřejmě nevycházely.